Search

روش حذف کامل حساب جی‌میل

گوگل به کاربران‌اش این امکان را می‌دهد که بتوانند نه فقط حساب جی‌میل، بلکه حساب هر کدام از سرویس‌هایی که نمی‌خواهند را حذف کنند.

در این مقاله به این می‌پردازیم که چطور می‌شود حساب جی‌میل‌‌تان را به طور کامل از بین ببرید. البته با استفاده از همین روش، می‌توانید حساب‌های بقیه سرویس‌های گوگل را هم از بین ببرید.

ابتدا مطمئن شوید که وارد حساب‌تان شده‌اید، یا به‌اصطلاح در آن لاگ‌این کرده‌اید. سپس به صفحه گوگل، بعد هم به بخش Account بروید.

حالا به بخش Data and Privacy برید. 

در قسمت Download or delete your data،

گزینه Delete a google Service را انتخاب کنید.

پس از رسیدن به این مرحله، از لیستِ سرویس‌های گوگل، جی‌میل را انتخاب کنید و روی آیکون سطل آشغال کلیک کنید. همان‌طور که می‌بینید، در بالای صفحه به شما امکان دانلود اطلاعات حساب‌تان، قبل از حذف آن هم داده شده است. 

اگر مانند جی‌میل، تمایل به حذف حساب‌های سرویس‌های دیگر گوگل را دارید نیز می‌توانید آن‌ها را به همین روش انتخاب کنید و همین مراحل را برایش طی کنید. 

فراموش نکنید که هیچ‌ یک از این مراحل دیگر قابل بازیابی نیستند. پس ابتدا درست تصمیم بگیرید و سپس اقدام به حذف حساب‌های خود بکنید.  

در ضمن اگر کسی به آدرس ایمیل حذف‌شده‌ شما ایمیلی بفرستد، به طور خودکار پیامی مبنی بر این‌که «ایمیل ارسال نشد» دریافت می‌کند و متوجه می‌شود که این ایمیل، غیرفعال شده است.