Search

آنچه باید درباره قابلیت کانال در واتس‌اپ بدانید

تواناتک: قابلیت کانال در پیام‌رسان واتس‌اپ قابلیتی کاربردی است که قطعا کاربران زیادی از آن استقبال و استفاده می‌کنند. در این مقاله به بررسی این قابلیت و نحوه کارکرد آن می‌پردازیم. 

قابلیت کانال در واتس‌اپ این امکان را به ادمین می‌دهد تا محتواهای مورد نظر خود را به صورت عکس، ویدیو و متن برای اعضای کانال ارسال کنند. این قابلیت بسیار شبیه قابلیت کانال در تلگرام است. 

ادمین و صاحب کانال امکان دسترسی به تلفن اعضای کانال را ندارد و اعضای گروه نیز امکان دسترسی به شماره تلفن و عکس پروفایل ادمین را نخواهند داشت. واتس‌اپ ادعا کرده این امکان برای حفظ حریم خصوصی کاربران است؛ به این صورت که اطلاعات مربوط به هر کانال و پست‌ها تنها ۳۰ روز در سرورهای واتس‌اپ ذخیره می‌شوند و پس از آن از بین می‌روند. همچنین ادمین نیز همیشه امکان مدیریت پست‌ها را دارد. 

شما در واتس‌اپ امکان جستجوی کانال‌ها بر اساس کشور را خواهید داشت و به همین ترتیب امکان ری‌اکشن به محتوای ارسالی در کانال را هم دارید. 

ایجاد کانال

برای ایجاد کانال در واتس‌اپ کافی است به تب آپدیت بروید، در قسمت Channels روی علامت + بزنید و گزینه New Channel و سپس Get Started را بزنید. در مرحله بعد برای کانال خود یک اسم انتخاب کنید و بار زدن Create channel کانال را بسازید. 

جستجوی کانال‌ها

برای جستجو کانال‌ها، در تب آپدیت در قسمت Channels، روی علامت + بزنید، گزینه Find Channels را انتخاب کنید و اسم کانال مورد نظر را جستجو کنید. پس از پیداکردن آن، روی گزینه Follow بزنید و کانال مورد نظر را دنبال کنید.

 اگر در واتس‌اپ ادمین کانالی هستید، می‌توانید در کانال روی گزینه Channel Link بزنید و با انتخاب  گزینه Share Link یا Copy Link، لینک عضویت کانال خود را کپی کنید و با هر کسی که می‌خواهید، به اشتراک بگذارید.