Search

چگونه از کد پشتیبان شبکه‌های اجتماعی استفاده کنیم؟

تواناتک: استفاده از کد‌های امنیتی پشتیبان، یک روش مطمئن و امن برای محافظت از حساب‌های شبکه‌های اجتماعی شما است، در مواقعی که نمی‌توانید به حساب‌ کاربری خود دسترسی پیدا کنید.

در ادامه به نحوه استفاده از کد امنیتی پشتیبان در شبکه‌های اجتماعی مختلف می‌پردازیم.

کد‌های پشتیبانی به شما کمک می‌کنند که در مواقعی که بنا به هر دلیل، نمی‌توانید به حساب کاربری خود وارد شوید، بدون دردسر به آن دسترسی پیدا کنید.

زمانی که برای حساب خود، قابلیت «تایید هویت دو‌مرحله‌ای» را تعریف می‌کنید، اگر به هر دلیلی مثلا گم‌شدن دستگاه تلفن یا عدم دسترسی به اپلیکیشن تایید هویت دومرحله‌ای، امکان دریافت کد را نداشته باشید، کد‌های پشتیبانی شما را نجات می‌دهند. اما فراموش نکنید پیش از رخ‌دادن هر اتفاقی، می‌بایست کد‌های پشتیبانی را دریافت کنید و در جای امنی نگه دارید تا در مواقع لزوم ناجی شما باشند و امکان دسترسی به حساب‌تان را برایتان فراهم کنند.

قابلیت استفاده از کد‌های پشتیبان، برای برخی از شبکه‌های اجتماعی تعبیه شده است مثلا «اینستاگرام» و «توییتر». در ادامه به نحوه دریافت این‌کدها در این شبکه‌های اجتماعی می‌پردازیم.

اینستاگرام

برای دریافت کد‌های پشتیبانی به مسیر زیر بروید:

Settings and Privacy> Account Center> Password and Security> Two Factor Authentication> Additional Methods> Backup Code

در این پنجره شما امکان گرفتن اسکرین‌شات از کد‌ها یا تولید کد‌های جدید را نیز دارید. فراموش نکنید که هر کد تنها برای یک بار استفاده است.

توییتر

برای دریافت کد‌های پشتیبانی به این مسیر بروید:

Settings & Privacy> Security and Account Access> Security> Two Factor Authentication> Additional Methods: Backup Code

در این پنجره شما امکان کپی‌کردن کد‌ یا تولید کد‌ جدید را هم دارید.

۲ نکته مهم که نباید از آن‌ها غافل شوید:

برای دریافت کد‌‌های پشتیبانی باید حتما تایید هویت دومرحله‌ای حساب شما فعال باشد در غیر این صورت استفاده از این قابلیت برایتان امکان‌پذیر نخواهد بود.
کد‌ها را در جای امنی خارج از موبایل خود نگه‌داری کنید. توصیه ما این است کد‌ها را در فضاهای ذخیره‌سازی ابری ذخیره کنید.