Search

ویدیوها و عکس‌ها و اشغال فضای فراوان روی آیفون

حافظه آیفون محدود است. مخصوصا استفاده از اپلیکیشن‌ها و عکس‌ها و ویدیوهای تصویری سریعا حافظه آیفون‌ها را اشغال می‌کند.

پیام‌ها یکی از نقاطی است که در آن داده‌های بسیاری ذخیره شده است و فضای آیفون را پر می‌کند. آیفون شما تمام عکس‌ها و اتچمنت‌های مولتی‌مدیا را که در پیام‌ها ارسال یا دریافت کرده‌اید ذخیره می‌کند. این عکس‌ها و ویدیو‌ها در گالری مخفی بر روی اپلیکیشن پیام‌های شما قرار دارد. حالا اگر بخواهید ویدیوها و عکس‌های جدیدی ارسال کنید این اتچمنت‌ها فضای بیشتری اشغال می‌کنند.

بیشتر کاربرانی که آیفون ۱۶ گیگابایتی دارند مرتبا از فضای کم گوشی شکایت دارند اما واقعیت این است که با مراجعه به بخش تنظیمات به آسانی می‌توانید ببینید که پیام‌ها چه حجمی از فضای گوشی را مشغول کرده‌اند. برای این مورد به Settings، بعد General و پس از آن Storage & iCloud Usage رفته و سپس Manage Storage را انتخاب کنید. حالا ریز فضایی که اپلیکیشن‌ها گرفته‌اند را می‌توانید ببینید که در بیشتر موارد اپلیکیشن‌ پیام‌ها یکی از سنگین‌ترین موارد هستند.

حالا به اپلیکیشن پیام‌ها برگردید و روی هر یک از پیام‌هایی که ارسال کردید کلیک کنید. گزینه Details را در بالا سمت راست می‌بینید.

زیر Details اطلاعات و عکس‌ها دیده می‌شود. حالا اگر روی Attachments بروید و چند ثانیه درنگ کنید گزینه کپی، پاک کردن و موارد بیشتر ظاهر می‌شود. در اینجا می‌توانید فایل‌ها را پاک کنید.