Search

چگونه اکانت‌های جعلی اینستاگرام را شناسایی کنیم؟

تواناتک: این روزها تعداد اکانت‌های جعلی اینستاگرام که فعال هستند و ممکن است شما در دام‌شان بیفتید، کم نیستند. اما چگونه می‌شود این اکانت‌ها را بررسی و شناسایی کرد؟

اکانت‌های جعلی اینستاگرام روز‌به‌روز در حال افزایش هستند و در بسیاری موارد به نام چهره‌ها یا برنده‌‌های جوایز مختلف ساخته می‌شوند. بنابراین بسیاری از کاربران بدون بررسی و فقط بر اساس اسم چهره‌ها، این اکانت‌های جعلی را دنبال می‌کنند. در برخی از موارد این صفحات شروع به فریب‌دادن کاربران می‌کنند و محصولات یا خدماتی را به آن‌ها می‌فروشند. بنابراین توصیه می‌شود همواره پیش از این‌که صفحه‌های عمومی را دنبال کنید، کمی تحقیق کنید تا هم قربانی آن‌ها نشوید و هم مانع بزرگ‌‌شدن این صفحات جعلی شوید. 

پیش از بازکردن این پیج‌ها، شما می‌توانید با یک روش واقعی‌بودن یا نبودن آن را بررسی کنید. به این ترتیب که ابتدا روی علامت سه‌نقطه در آن صفحه بزنید و گزینه About This Account را انتخاب کنید. در این قسمت به اطلاعات آن حساب دسترسی پیدا می‌کنید. شما می‌توانید به اطلاعاتی چون تاریخ شروع کار صفحه، کشوری که اکانت در آن فعالیت دارد و تعداد دفعاتی که نام کاربری آن عوض شده است، دسترسی پیدا کنید. این اطلاعات یک نوع فیلتر است و به شما کمک می‌کند، از دنبال‌کردن پیج‌های فیک جلوگیری کنید.