چگونه برای حساب فیس‌بوک تیک آبی بگیریم؟ 

تواناتک: وجود تیک آبی در حساب‌های کاربری فیس‌بوک به معنای تایید آن حساب به عنوان یک حساب یا اکانت رسمی توسط این شبکه اجتماعی است. بنابراین با وجود آن می‌توان به‌راحتی حساب‌های تقلبی را از حساب‌های رسمی تشخیص داد. شما برای دریافت تیک آبی حساب فیس‌بوک خود، باید واجد شرایط باشید و مدارک لازم را برای دریافت آن به شرکت فیس‌بوک ارسال کنید. 

در این مقاله به نحوه دریافت تیک آبی برای حساب‌های فیس‌بوک ‌می‌پردازیم.

دریافت تیک آبی برای افراد معتبر و شناخته‌شده یا بیزینس‌های بزرگ کار دشواری نیست اما برای کسانی که کمتر شناخته‌شده هستند یا تازه شروع به انجام کار یا همان بیزینس کرده‌اند، نیازمند داشتن شرایط لازم و کافی برای این کار است. 

شرایط لازم برای تقاضای تیک آبی در حساب فیسبوک به شرح زیر است:

حساب کاربری باید مربوط به یک شخص حقیقی یا یک بیزینس ثبت‌شده واقعی باشد
در حساب کاربری متقاضی تیک آبی، می‌بایست بخش‌های بایو، عکس پروفایل، کاور‌فوتو و سایر بخش‌های دیگر، دارای اطلاعات کامل و کافی باشد.
نباید در حساب فیسبوک لینک سایر شبکه‌های اجتماعی وجود داشته باشد
حساب باید مربوط به تنها یک شخص یا یک نهاد باشد- به طور کلی فیس‌بوک یک حساب کاربری را فقط برای یک‌ شخص یا نهاد معتبر تایید می‌کند، نه بیشتر 
حساب کاربری می‌بایست نمایانگر یک فرد، برند یا یک نهاد شناخته‌شده باشد و حسابی باشد که توسط کاربران دیگر به تکرار جستجو‌ شده باشد. در واقع فیس‌بوک حساب‌هایی را برای اعطای تیک آبی بررسی می‌کند که در چندین منبع خبری آمده باشند، اما هرگز محتوای پولی یا تبلیغاتی را منبعی برای این بررسی در نظر نمی‌گیرد. 

اگر شرایطی که در این مقاله به آن‌ها اشاره شد را دارید، وارد این لینک شوید و فرم مخصوص آن را پر کنید و مدارک خواسته‌شده را برای فیس‌بوک ارسال کنید. 

نکته قابل توجه: اگر شما یک شخص حقیقی هستید و دنبال دریافت تیک‌آبی، توصیه می‌کنیم که حتما یک مدرک هویتی عکس‌دار و معتبر – مانند گواهی‌نامه یا پاسپورت – همراه مدارک خود آپلود کنید. و اگر هم برای بیزینس خود اقدام می‌کنید، مدارک معتبری از بیزنس‌تان را برای تایید، ارسال کنید؛ مانند مدارک مالیاتی یا صورت‌حساب‌های تلفن و از این دست که نشان‌دهنده اعتبار بیزینس شما باشد.