Search

قابلیت یادداشت‌ها (NOTES) در اینستاگرام چیست؟

 

تواناتک: اینستاگرام به‌تازگی از قابلیت NOTES یا یادداشت‌ها رونمایی کرده است. قابلیتی که به شما این امکان را می‌دهد که برای مخاطبان خود یادداشت‌هایی بنویسید. در ادامه به نحوه ایجاد یادداشت در اینستاگرام می‌پردازیم.

این ویژگی جدید مانند یک دفترچه یادداشت است که به کاربران اجازه می‌دهد پیام‌های متنی حداکثر با ۶۰ کاراکتر را با مخاطب مورد نظر خود به اشتراک بگذارند. این یادداشت‌ها به صورت افقی در بالای صندوق ورودی اینستاگرام یا inbox نمایش داده می‌شود. این قابلیت برای کاربرانی که کسب‌وکار خود را در اینستاگرام ارائه می‌کنند، بسیار کاربردی است؛ به این دلیل که به‌سادگی می‌توانند با دنبال‌کننده‌های خود در تماس باشند. 

از ویژگی‌های این قابلیت این است که دنبال‌کننده‌ها امکان پاسخ‌دادن (Reply) به یادداشت‌های شما را دارند و این مکاتبات به صورت خصوصی است. به این معنی که به جز شما و کاربری که به نوت شما پاسخ داده است، کسی آن را نمی‌بیند. برای مثال اگر شما یادداشتی را با چندین نفر به اشتراک گذاشته باشید و یک نفر آن را پاسخ بدهد، تنها شما و همان مخاطب به طور جداگانه می‌توانید آن را ببینید.  

نکته قابل توجه دیگری که این قابلیت دارد، این است که یادداشت‌ها پس از ۲۴ ساعت به صورت خودکار حذف می‌شوند. ضمن این‌که شما تا ۲۴ ساعت پس از ارسال پیام، هر زمانی که تمایل داشته باشید امکان حذف آن را دارید. 

نحوه ایجاد نوت در اینستاگرام نیز به این ترتیب است که در گام نخست می‌بایست اپ اینستاگرام خود را به‌روز کنید. سپس وارد اینباکس خود شوید، در قسمت پایین کادر جستجو یک کلمه «notes» وجود دارد که زیر آن یک علامت (+) است. روی این علامت بزنید و یادداشت خود را تایپ کنید. در مرحله بعد نیز می‌توانید مشخص کنید که این یادداشت با کدام یک از مخاطبان شما به اشتراک گذاشته شود. پس از انتخاب مخاطب مورد نظر، روی share بزنید و یادداشت خود را منتشر کنید. 

اگر این قابلیت تاکنون برای شما فعال نشده، به زودی در اپدیت‌های آینده اینستاگرام، به حساب شما اضافه خواهد شد.