آنچه باید درباره ریلز اینستاگرام بدانیم

تواناتک: اینستاگرام یکی از شبکه‌های اجتماعی پرمخاطب است که کاربران روزانه محتوای زیادی را در قالب عکس و ویدیو در آن برای مخاطبان خود به اشتراک می‌گذارند. ریلز (Reels) قابلیتی است که اینستاگرام در رقابت با شبکه اجتماعی تیک‌تاک اضافه کرده است که امکان انتشار ویدیوی تمام‌صفحه با امکانات خاصی را به کاربران می‌دهد. 

ریلز این امکان را به کاربران می‌دهد که ویدیو‌های تمام‌صفحه عمودی را با ابزارهای ویرایشی، ادیت کنند و از لیست موزیک‌های اینستاگرام، موزیک دل‌خواه خود را روی ویدیو بگذارند و آن را منتشر کنند. زمان این ویدیو می‌تواند تا حداکثر ۹۰ ثانیه باشد. از دیگر قابلیت‌های کاربردی ریلز، انتخاب عکس کاور برای ویدیوها است. در حقیقت این قابلیت کاربران را  در حد ابتدایی از ابزارهای ادیت ویدیو بی‌نیاز می‌کند. 

برای کسانی که اینفلوئنسر هستند یا از پیج‌های خود استفاده‌های تجاری دارند، ریلز قابلیت مناسبی برای بیش‌تر دیده‌شدن و تعامل بیش‌تر با مخاطبان است. 

زمانی که شما پستی را در قالب ریلز ارسال می‌کنید، آن پست در صفحه شما مانند پست‌های دیگر نمایش داده می‌شود. همچنین اگر در همان پروفایل خود به تب ریلز بروید، همه ریلز‌هایی که تا به حال منتشر کرده‌اید را می‌توانید یک‌جا ببینید. 

امکانات قابلیت ریلز:

ضبط ویدیو از خود اپ اینستاگرام 
استفاده از ویدیو‌های موجود در گالری 
ویرایش ویدیو (فیلتر، اضافه‌کردن متن و استیکر)
نوشتن کپشن برای ویدیوها 
انتخاب عکس کاور برای ویدیوها 
ویرایش بخش‌هایی از ویدیو بعد از ارسال آن

نحوه استفاده از قابلیت ریلز 

وارد اپ اینستاگرام خود شوید، در قسمت خانه (Home)، روی علامت + بزنید. سپس نوع پست خود را از نوار پایین ریلز انتخاب کنید. در این مرحله می‌توانید به صورت زنده ویدیو بگیرید یا ویدیویی از گالری انتخاب کنید و ویرایش کرده و سپس پست کنید. پس از آن در پروفایل خود می‌توانید به ریلیز پست‌شده دسترسی داشته باشید. 

شما همچنین می‌توانید بازخوردهای ویدیو منتشر شده را ببینید. کافی است آن را اجرا کنید، روی آیکون سه‌نقطه بزنید، وارد قسمت تنظیمات آن شوید و View Insight را انتخاب کنید. سپس اطلاعاتی چون، تعداد لایک‌ها، مشاهدات، دفعات پخش ریلز، به‌اشتراک‌گذاشتن و ذخیره‌شدن ویدیو را می‌بینید.