Search

پوشه‌های چت با قابلیت به‌اشتراک‌گذاری در تلگرام 

تواناتک: تلگرام پیام‌رسان‌ محبوبی است که قابلیت‌های کاربردی بسیاری را برای انجام سریع کارهای مختلف برای کاربران طراحی می‌کند. یکی از این قابلیت‌های کاربردی که در این مقاله به آن می‌پردازیم قابلیت «اشتراک‌گذاری ساده پوشه‌هایی که حاوی چندین کانال و گروه‌های عمومی و مخاطبین» است. 

با این قابلیت، شما در تلگرام امکان اضافه‌کردن چندین کانال را در یک پوشه و امکان اشتراک‌گذاری آن پوشه را از طریق لینک با مخاطبین و دوستان خود خواهید داشت. همچنین امکان اضافه‌کردن کانال‌ها و چت‌های عمومی که ادمین آن‌ها هستید را در این پوشه دارید. 

برای هر پوشه‌ای که می‌خواهید به اشتراک بگذارید، می‌توانید لینک جدید ایجاد کنید و مشخص کنید که چه کسی به چه محتوایی دسترسی داشته باشد. شما همچنین امکان به‌روز‌رسانی پوشه‌ای که به اشتراک‌ گذاشته‌اید را هم دارید. 

برای ساخت پوش‌های چت با قابلیت به اشتراک‌گذاری به مسیر زیر بروید:

Settings > Chat Folders

گزینه Create New Folder را بزنید و برای پوشه جدید اسم انتخاب کنید. با انتخاب گزینه Add Chats امکان اضافه‌کردن کانال‌ها و چت‌های عمومی را دارید و در قسمت Excluded Chats می‌توانید چت‌هایی که تمایل ندارید نمایش داده شوند را مشخص کنید و در نهایت نیز گزینه Save را بزنید. پس از انجام این کار، برای ایجاد لینک اشتراک‌گذاری پوشه، روی گزینه Create An invite Link بزنید. در این قسمت اگر می‌خواهید پوشه با کانال‌های انتخابی را به اشتراک بگذارید، کافی ست در قسمت Invite Link، لینک نمایش‌داده‌شده را کپی کنید یا Share را انتخاب کنید و مستقیم با دوستان و مخاطبین خود به اشتراک بگذارید. 

 

 

برای مثال اگر چندین کانال در پوشه داشته باشید و بخواهید بخشی از آن‌ها را با کسی به اشتراک بگذارید. کافی است وارد تنظیمات پوشه شوید و گزینه Create A New Link را بزنید. تعداد کانال‌های مورد نظر را انتخاب کنید و لینک جدید را به اشتراک بگذارید. این قابلیت به شما امکان ساخت بیش از ۱۰۰ لینک را می‌دهد. 

به این ترتیب، در صفحه اصلی شما یک تب به نام پوشه‌ای که ایجاد کرده‌اید خواهید دید. وقتی وارد پوشه می‌شوید، می‌توانید کانال‌های انتخابی را ببینید. اگر هم انگشت خود را بر تب پوشه مورد نظر نگه دارید، در منوی بازشده امکان حذف و ویرایش و به اشتراک‌گذاری پوشه را خواهید داشت. 

در صورت نیاز به اشتراک‌گذازی کانال‌ها حتما از این روش ساده و سریع برای به‌ اشتراک‌گذاری کانال‌‌ها و چت‌های عمومی استفاده کنید.