Search

چگونه امنیت را در توییتر افزایش دهیم؟

تواناتک: بسیاری از شما در توییتر فعالیت دارید و خوب می‌دانید که کاربران در آن بیش‌تر از سایر شبکه‌های اجتماعی، مسائل مختلف را در قالب توییت نقد می‌کنند و نظرات و پیشنهاد خود را درباره اخبار مهم دنیا ابراز کرده و برای هم تفسیر می‌کنند. بنابراین روشن است که در چنین شبکه اجتماعی‌ باید بیشتر به فکر امنیت دیجیتال بود؛ مخصوصا اگر در ایران هستید و فعالیت‌های خاصی انجام می‌دهید. 

در این مقاله با ما همراه باشید تا با توصیه‌های کارشناسان تواناتک، امنیت حساب توییترتان را افزایش دهید. 

برای اینکه بتوانید امنیت توییتر خود را تامین کنید، پنج توصیه زیر را در حساب‌ کاربری خود اعمال کنید:

۱- توییتر خود را خصوصی کنید 

پروفایل یا حساب توییتر خودتان را خصوصی کنید تا هر کاربری نتواند به توییت‌های شما دسترسی داشته باشد و تنها کسانی که شما درخواست آن‌ها را پذیرفته‌اید، امکان مشاهده محتوای حساب شما را داشته باشند. 

برای انجام این کار، به Settings توییتر بروید و در بخش Privacy and Safety گزینه‌ Audience and tagging را باز کنید و در نهایت نیز گزینه‌ Protect Your Tweets را فعال کنید. 

۲. تایید هویت دو‌مرحله‌ای حساب‌تان را فعال کنید

فعال‌کردن قابلیت تایید هویت دو‌مرحله‌ای حساب‌ کابری، به امنیت بیش‌تر توییتر کمک شایانی می‌کند. برای اینکه این کار از دسترسی هکرها و امنیت حساب شما جلوگیری می‌کند و بسیار اهمیت دارد. برای فعال‌کردن این قابلیت به Settings بروید، Security and account access را بزنید و در قسمت Security and account access گزینه‌ Security را باز کنید و در پایان هم Two-factor authentication را بزنید.

شما می‌توانید کد تایید را از طریق اس‌ام‌اس یا اپلیکیشن‌هایی مانند duo google و Authenticator هم دریافت کنید – که اگر در ایران هستید، ما استفاده از اپ را توصیه می‌کنیم. 
 

۳. اجازه ندهید همه کاربران شما را تگ کنند

می‌دانید که در توییتر امکان تگ‌کردن شما در عکس‌ها و ویدیو‌ها وجود دارد، اما شما می‌توانید از این کار جلوگیری کنید. برای غیرفعال‌کردن قابلیت تگ، از منوی Settings، وارد بخش Privacy and safety شوید و گزینه‌ Audience and tagging را باز کنید و گزینه‌‌ Photo tagging را غیر فعال کنید. 

شما می‌تونید این قابلیت را فعال نگه دارید و در قسمت Only people you follow can tag you، فقط لیست کسانی که تمایل دارید شما را تگ کنند را وارد کنید. 
 

 

۴. اجازه ندهید توییتر برای تبلیغات، اطلاعات شما را جمع‌آوری کند 

توییتر هم مانند بسیاری از شبکه‌های اجتماعی دیگر، برای نمایش تبلیغات مرتبط، فعالیت‌های شما را دنبال می‌کند و بخشی از اطلاعات‌تان را برای نمایش  جمع‌آوری می‌کند. اما شما می‌توانید این قابلیت را غیرفعال کنید و به توییتر اجازه این کار را ندید. 

به این صورت که ابتدا به Settings بروید، گزینه‌ Privacy and safety را بزنید و در قسمت Data Sharing with Business Partners، گزینه‌ Allow Additional information sharing with business partner را خاموش کنید.
 

۵. اجازه پیام‌دادن کاربران مختلف در دایرکت را محدود کنید 

در توییتر، شما امکان دریافت پیام از همه کاربران را دارید، اما بهتر است آن را فقط محدود کنید به کسانی که شما را دنبال می‌کنند. برای انجام این کار، Settings را باز کنید، به Privacy and safety بروید و در بخش Direct Messages، گزینه‌ Allow message requests from everyone را غیرفعال کنید.