Search

آنچه باید درباره قابلیت Vanish Mode اینستاگرام بدانیم

تواناتک: یکی از قابلیت‌های امنیتی اینستاگرام برای چت‌کردن و ارسال امن پیام، استفاده از حالت Vanish Mode است. در ادامه به بررسی این قابلیت می‌پردازیم. 

 Vanish Mode در قسمت پیام یا مسیج‌ اینستاگرام، برای حذف خودکار پیام‌ها در چت تعبیه شده است. در حقیقت در این حالت پیام‌ها پس از خوانده‌شدن توسط مخاطب، ناپدید می‌شوند. شما در اینستاگرام امکان استفاده از این قابلیت را برای چت‌های دونفره دارید. ویژگی‌ جالبی که این قابلیت دارد این است که زمانی که یکی از طرفین از صفحه چت اسکرین‌شات بگیرد، دیگری بلافاصله از آن مطلع می‌شود.

اما چرا باید از قابلیت Vanish Mode استفاده کنیم؟ 

به این دلیل که پس از پاک‌شدن خودکار چت بین دو کاربر، هیچ اثری از آن نمی‌ماند و راهی هم برای بازیافت وجود ندارد. بنابراین توصیه می‌کنیم زمانی که می‌خواهید درباره موضوعات مهم و حساس در اینستاگرام چت کنید یا اطلاعات مهمی مثل مشخصات فردی یا مثلا رمز عبور برای مخاطبی ارسال کنید، از این قابلیت استفاده کنید. 

نحوه استفاده از این قابلیت چگونه است؟ 

اپلیکیشن اینستاگرام را باز کنید، سپس پنجره چت با کاربر مورد نظر را باز کنید و انگشت خود را در صفحه چت از پایین به بالا بکشید. با این کار این قابلیت فعال می‌شود و رنگ زمینه‌ی چت شما سیاه‌ می‌شود. اگر هم خواستید، این قابلیت را دوباره غیرفعال کنید و در حالت معمولی چت کنید، در همان صفحه چت، روی عکس و نام کاربری شخص مورد نظر علامت سه‌نقطه را بزنید و گزینه Vanish Mode را خاموش کنید. این کار در سیستم‌های ای‌.او.اس و در اندروید به همین شکل انجام می‌شود.