Search

BlueStacks؛ شبیه‌ساز اندروید در ویندوز و مک‌‌.او‌.اس

تواناتک: نرم‌افزار BlueStacks یک شبیه‌ساز سیستم اندروید است و به کاربران امکان اجرای برنامه‌های اندروید را روی سیستم‌های ویندوز و مک می‌دهد. در این مقاله ما به معرفی و بررسی نحوه کارکرد این ابزار می‌پردازیم.

BlueStacks یک سیستم اندرویدی را در ویندوز یا مک شما ایجاد می‌کند و به شما اجازه می‌دهد تا برنامه‌ها و اپلیکیشن‌های اندرویدی را به همان صورتی که در یک دستگاه تلفن یا تبلت اندرویدی معمولی استفاده می‌کنید، نصب و استفاده کنید. این ابزار برای هر دو سیستم‌عامل ویندوز و مک در دسترس است، بنابراین کاربران هر دو سیستم‌ عامل می‌توانند از برنامه‌ها و اپلیکیشن‌های اندرویدی روی رایانه شخصی خود نیز استفاده کنند.

شما با نصب «بلواستکس» می‌توانید تعداد گسترده‌ای از اپ‌های اندرویدی، از جمله بازی‌ها، برنامه‌های تولیدی و مشابه آن را روی دستگاه خود نصب کنید. شما می‌توانید اپ‌ها را از فروشگاه گوگل‌پلی دانلود و نصب کنید یا فایل‌های APK را اجرا کنید.

این نرم‌افزار در میان طرفداران بازی‌ها محبوب است به این دلیل که امکاناتی نظیر پشتیبانی از کیبورد و ماوس و همینطور سازگاری با گیم‌پد را برای اجرای همزمان چند بازی ارائه می‌دهد. این ابزار همچنین امکان ضبط بازی‌های شما را نیز فراهم می‌کند.

یکی از قابلیت‌های کاربردی بلو‌استکس این است که شما می‌توانید دستگاه اندرویدی خود را با آن همگام‌سازی کنید تا بتوانید برنامه‌ها و داده‌ها را بین کامپیوتر و دستگاه همراه خود رد و بدل دهید.

این ابزار همچنین به کاربران امکان تنظیم محیط اندرویدی را می‌دهد، از جمله تنظیم رزولوشن، اختصاص RAM و هسته‌های CPU برای بهبود عملکرد دستگاه.

نکته‌‌ای که باید درباره بلواستکس در نظر بگیرید این است که به صورت رایگان قابل استفاده است، اما در آن تبلیغات نمایش داده می‌شود. 

برای دانلود این ابزار می‌توانید به سایت رسمی آن مراجعه کنید.