Search

استفاده از چت‌بات Meta AI در واتس‌اپ 

واتس‌اپ به‌تازگی ویژگی جدید و جذابی به نام چت‌بات متا (Meta AI) را در اختیار برخی از کاربران گذاشته است که با آن امکان مکالمه مستقیم با هوش مصنوعی متا، درون‌ برنامه را فراهم می‌کند.

 در این مقاله به بررسی این قابلیت و نحوه استفاده از آن می‌پردازیم. 

این قابلیت واتس‌اپ فعلا در کشورهای محدودی قابل استفاده است و تنها از زبان انگلیسی پشتیبانی می‌کند. این چت‌بات هوش مصنوعی، نسل جدیدی است که با استفاده از مدل زبانی بزرگ(Llama 2 (Meta AI 2 اجرا می‌شود و قادر به درک پرسش‌های پیچیده کاربران و پاسخ‌ با اطلاعات در زمان واقعی و به زبان ساده است.

برای استفاده از این قابلیت می‌توانید روی آیکون چت‌بات متا در بالا سمت راست در صفحه اصلی اپ واتس‌اپ بزنید و به صفحه چت با چت‌بات متا بروید و در در آن قسمت سوالات و درخواست‌های خود را از این چت‌بات بپرسید و جواب‌های مناسب و کامل دریافت کنید. 

همچنین این قابلیت در فیلد جستجوی اپ واتس‌اپ هم ادغام شده است و از آن طریق هم می‌توانید با چت‌بات متا از طریق اپ واتس‌اپ چت کنید. 

برای استفاده از این قابلیت در چت‌ها هم می‌توانید در پنجره چت مورد نظر، عبارت @Meta AI را بنویسید و سوال یا درخواست خود را مطرح کنید و پاسخ سوال و درخواست را در پنجره چت با مخاطبین خود دریافت کنید. 

این چت‌بات تنها به سوالات شما پاسخ نمی‌دهد بلکه برای شما تصویر هم می‌سازد. کافی است کنار درخواست خود کلمه Image/ را تایپ کنید. 

توسعه‌دهندگان واتساپ همچنان به بهبود عملکرد‌های موجود مخصوصا ویژگی‌های مبتنی بر هوش مصنوعی در تلاش هستند.