چگونه مصرف دیتای اینترنت را برای اینستاگرام کاهش دهیم؟

اینستاگرام، یکی از شبکه‌های اجتماعی عکس محور است که روزانه کاربران زیادی هزارن هزار عکس و ویدیو را در این شبکه اجتماعی به اشتراک می‌گذارند. ایسنتاگرام از اپلیکیشن‌هایی‌ست که بسیار مصرف دیتای بالایی دارد. اگر شما روزانه زمان زیادی را در اینستاگرام سپری می‌کنید و از اینترنت موبایل استفاده می‌کنید، قطعا شاهد مصرف بالای دیتای اینترنت خود هستید. اینستاگرام در نسخه اخیر خود از قابلیتی رونمایی کرده است که باعث کاهش حجم اینترنت مصرفی شما می‌شود.

مهم‌ترین عامل مصرف بالای حجم اینترنت در اپلیکیشن اینستاگرام، مربوط به پخش خودکار ویدیو‌هاست، در گذشته گزینه‌‌ای برای غیرفعال کردن پخش خودکار ویدیو‌ها بود که مدتی است برداشته شده است. اما اکنون اپلیکیشن اینستاگرام در آخرین به‌روزرسانی خود دارای قابلیتی جدیدی شده است که با استفاده از آن باز می‌توان پخش خودکار ویدیو‌ها را قطع کرد.

شما می‌توانید این قابلیت را در سه گام فعال کنید:

گام اول: اینستاگرام را باز کنید و به صفحه پروفایل خود مراجعه کنید.

گام دوم: وارد بخش تنظیمات اپلیکیشن اینستاگرام شوید.

گام سوم: در صفحه تنظیمات، به بخش “Cellular Data Use”، در اندروید و در “iOS” به بخش “Mobile Data Use” بروید و گزینه “Use Less Data” را فعال کنید.

با اعمال این تنظیمات، بارگذاری و پخش خودکار ویدئوها هنگامی که از اینترنت سیم‌کارت استفاده می‌کنید متوقف می‌شود و حجم کمتری از اینترنت شما مصرف خواهد شد. این ویژگی همچنین به گوشی‌های دست پایین کمک می‌کند که سرعت اجرایی اپلیکیشن اینستاگرام افزایش پیدا کند.

منبع