Search

چگونگی ذخیره‌سازی Live Video اینستاگرام

تواناتک: قابلیت  Live Video، قابلیت کاربردی اینستاگرام است. شما با استفاده از این قابلیت می‌توانید برای فالوورهای خود ویدیو‌های زنده و مستقیم ارسال کنید. بسیاری افراد و یا موسسات آموزشی از طریق این قابلیت برای فالورهای خود برنامه‌های آموزشی پخش می‌کنند و بسیاری از کاربران نیاز دارند که این ویدیو‌ها را در سیستم خود ذخیره کنند. ما در این مقاله آموزشی نحوه ذخیره‌سازی  Live Video اینستاگرام را در سیستم‌عامل اندروید به شما آموزش می‌دهیم.

پیش از این هر آنچه که باید در خصوص قابلیت Live Video اینستاگرام بدانیم به شما آموزش دادیم. اکنون به سراغ نحوه ذخیره‌سازی Live Video اینستاگرام می‌رویم.

اینستاگرام این قابلیت را در اپلیکیشن خود طراحی نکرده است که شما بتوانید به صورت مستقیم ویدیو لایو را ذخیره و یا دانلود نمایید. برای انجام این کار نیاز به استفاده از اپلیکیشن دیگری است و شما این کار می‌توانید به صورت غیرمستقیم و به‌واسطه اپلیکیشن دیگری انجام دهید. برای انجام این کار به اپلیکیشنی نیاز دارید که قابلیت ضبط ویدیو از صفحه نمایش گوشی شما را داشته باشد.

چند نکته را باید برای انجام این کار در نظر بگیرید:

نکته اول: اپلیکیشنی که برای ضبط از لایو ویدیو استفاده می‌کنید، باید قابلیت ضبط صدای داخلی گوشی را داشته باشد. حتما باید قبل از شروع ضبط از طریق تنظیمات اپلیکیشن مطمن شوید که اپلیکیشن تنها صدای داخلی گوشی را ضبط می‌کند، چرا که اگر تنظیمات ضبط صدای میکروفون هم فعال باشد، صداهای محیط اطراف در ویدیو خروجی ضبط خواهد شد.

نکته دوم: به تنظیمات اپلیکیشن ضبط مراجعه کنید و کیفیت ویدیو خروجی را مشخص نمایید. معمولا این اپلیکیشن‌ها به صورت پیش‌فرض بر روی ضبط ویدیو با بالاترین کیفیت تنظیم شده‌اند. ضبط ویدیو لایو با کیفیت بالا بسیار مناسب است ولی باید پیش از شروع ضبط مطمن باشید، گوشی شما حافظه خالی کافی را داشته باشد، چرا که ویدیو خروجی با کیفیت بالا حجم بسیار بالایی دارد.

نکته آخر: معمولا در برنامه لایو اینستاگرام، در پایین سمت راست کامنت‌های کاربران نمایش داده می شود، شما می‌توانید نمایش کامنت‌ها را متوف کنید. برای انجام ااین‌کار در هنگام شروع برنامه لایو، یک‌بار روی صفحه لمس کنید تا کامنت‌ها مخفی شوند. در این صورت فقط ویدیوی در حال پخش را شما می‌توانید مشاهده و ضبط نمایید.

اپلیکیشن مناسب برای ضبط ویدیو‌های لایو اینستاگرام در اندروید، اپلیکیشن AZ Screen Recorder است. استفاده از این اپلیکیشن به دسترسی روت نیاز ندارد و کاملا رایگان است. کافی است برای ضبط ویدیو‌های لایو اینستاگرام، ابتدا اپلیکیشن AZ Screen Recorder را اجرا کنید، تنظیمات اپلیکیشن را برای ضبط کنترل و اعمال کنید. اکنون عملیات ضبط را آغاز و بلافاصله به اینستاگرام مراجعه کنید و ویدیوی لایو مورد نظر را پخش کنید. در آخر اپلیکیشن AZ Screen Recorder هر آنچه که شما در ویدیو لایو مشاهده کرده باشید را با همان کیفیت صدا و تصویر برای شما ضبط می‌کند و ویدیو خروجی را در گوشی شما ذخیره می‌کند.

ما در این مقاله آموزشی اپلیکیشن‌های برتر برای فیلمبرداری از صفحه نمایش در اندروید که نیاز به دسترسی روت ندارند، را برای شما معرفی کرده‌ایم. برای ضبط ویدیو‌های لایو اینستاگرام هم می‌توانید از آنها استفاده نمایید.

متاسفانه در سیستم‌عامل ای‌او‌اس، به دلیل محدودیت های این سیستم‌عامل امکان ضبط مستقیم از صفحه نمایش آیفون وجود ندارد.