Search

چگونه به صورت صوتی و تصویری به استوری‌های اینستاگرام پاسخ دهیم؟

اینستاگرام، یکی از شبکه‌های اجتماعی عکس محور است که این روزها کاربران زیادی در سرتاسر دنیا عکس‌ها و ویدیو‌های کوتاهی از زندگی روزمره خود در این شبکه اجتماعی برای دوستان و آشنایان خود به اشتراک می‌گذارند. این شبکه اجتماعی در ایران هم با توجه به اینکه مسدود نشده است، و استفاده از آن نیاز به فیلترشکن ندارد، کاربران زیادی را به خود جذب کرده است. در ابتدا تنها امکان آپلود عکس در این شبکه اجتماعی وجود داشت، اما پس از گذر زمان این شبکه اجتماعی گسترده‌تر شد و کاربران در آن امکان آپلود ویدیو، و چت کردن دارند و چندی پیش هم قابلیت تعریف Stories به این شبکه اجتماعی اضافه شد. در اپدیت جدید اینستاگرام شما می‌توانید به استوری‌ها پاسخ صوتی و تصویری ارسال کنید. در این مقاله آموزشی به آموزش این قابلیت می‌پردازیم.

قابلیت Stories اینستاگرام، از اپلیکیشن اسنپ‌چت الهام گرفته شده است. این قابلیت این امکان را به شما می‌دهد که یک Stories را تعریف کنید و این Stories می‌تواند در قالب عکس و یا و ویدیو کوتاه باشد و به صورت خودکار بعد از ۲۴ ساعت از قسمت Stories پروفایل شما پاک می‌شود. در قسمت پایین سمت چپ هر یک از  Stories شما یک گزینه به نام Send Message دارید که می‌توانید با استفاده از این قسمت برای  Stories دوست خود پیام ارسال کنید، دوست شما پیام شما را از قسمت دایرکت مشاهده خواهد کرد ، کسی به جز ارسال کننده پیام و گیرنده امکان دسترسی و مشاهده پیام را نخواهد داشت. پیش از این تنها امکان ارسال پیام‌های متنی را داشتید در صورتی که اکنون می‌توانید پیام‌های صوتی و تصویری هم ارسال نمایید.

برای پاسخ دادن استوری به صورت صوتی و تصویری کافی است در هنگام اجرای استوری بر روی علامت دوربین بزنید. پس از آن امکان گرفتن عکس و فیلم کوتاه به شما داده می‌شود. با فشار دادن بر روی کلمه دایره‌ای امکان گرفتن عکس و با نگه‌داشتن انگشت خود بر روی آن امکان ضبط فیلم را دارید. نکته جالب این‌جا است که شما پس از گرفتن عکس و فیلم و پیش از ارسال امکان ادیت آنها را با استفاده از ابزارهای ادیت اینستاگرام مثل استیکر‌ها و قرار دادن فیلترهای مختلف دارید.

شما وقتی مشغول پاسخ به استوری هستید، معولا برای شما یک عکس شناور از استوری برای شما نمایش داده می‌شود که شما بدانید در حال پاسخ به کدام استوری هستید. همچنین شما امکان تغییر سایز عکس‌ شناور و یا تغییر محل آن را دارید.

برای استفاده از این قابلیت حتما اینستاگرام خود را از طریق مارکت‌های رسمی  به‌روزرسانی کنید. این قابلیت در نسخه  10.29 به بالا موجود است.

بسیار از شما در اینستاگرام خود عکس‌ها و فیلم‌های شخصی آپلود می‌کنید که دوست ندارید افراد غریبه به آنها دسترسی داشته باشند. در حقیقت موضوع امنیت در اینستاگرام موضوع بسیار مهمی است که اصلا نباید از آن غافل شوید. ما در این بسته آموزش تواناتک کلیه تنظیمات امنیتی و قابلیت‌های مختلف اینستاگرام را به شما آموزش دادیم. برای دریافت بسته به این لینک مراجعه نمایید.