چگونه در اینستاگرام تحت وب پست ارسال کنیم؟

تواناتک: یکی از مشکلات کاربرانی که تحت وب به اینستاگرام دسترسی دارند، عدم آپلود عکس و ویدیو است. شما در نسخه تحت وب اینستاگرام تنها امکان مشاهده پست‌ها و لایک و کامنت گذاشتن برای آنها را دارید. ما در این مقاله آموزشی به شما آموزش می دهیم که این کار را بدون استفاده از سایر نرم‌افزارهای جانبی، خیلی ساده انجام دهید.

اینستاگرام یکی از شبکه‌های اجتماعی با محوریت عکس و ویدیو است که محبوبیت بسیار بالایی در میان کاربران مجازی کسب کرده است. کاربران زیادی روزانه عکس‌، ویدیو و استوری‌ها را برای یکدیگر به اشتراک می‌گذارند.

کاربران در اپلیکیشن اینستاگرام به راحتی امکان ارسال عکس و ویدیو را دارند، ولی در نسخه تحت وب، که شما با مرورگر وارد سایت اینستاگرام می‌شوید، این امکان را ندارید. تنها می‌توانید عکس‌ها و ویدیو‌ها را مشاهده کنید، و فقط آنها را لایک و برای آنها کامنت بگذارید. معمولا کاربرانی که به اپلیکیشن اینستاگرام دسترسی ندارند برای آپلود عکس و ویدیو با مشکل جدی رو‌به رو هستند. شما با اعمال تغییر کوچکی می‌توانید امکان ارسال عکس را در نسخه تحت وب داشته باشید.

نسخه تحت وب اینستاگرام محدودیت‌های زیادی دارد، مثلا کاربران نمی‌توانند، ویدیو و استوری ارسال کنند، و یا برای ویرایش عکس و ویدیو‌ها  از فیلترهای مختلف استفاده کنند، و همچنین امکان دسترسی به پیام‌های دایرکت را هم ندارند.

در حال حاضر امکان آپلود عکس در نسخه تحت وب اتفاق خوبی است و می‌توان امیدوار بود که سایر قابلیت‌ها اینستاگرام هم به زودی در نسخه تحت وب قابل دسترسی و استفاده باشند.

برای استفاده از این امکان جدید در نسخه تحت وب، باید تغییراتی را اعمال کنید. در گام نخست از طریق مرورگر خود وارد سایت اینستاگرام شوید و اطلاعات حساب خود را وارد کرده و لاگین کنید.

اگر مرورگر شما کروم است، کلیدهای CTRL+SHIFT+I را فشار دهید. پس از آن پنجره‌ای کوچکی برای شما باز می‌شود. اکنون در پنجره‌ای که برای شما باز شد، در بالای صفحه آیکون که شبیه به تبلت است را در کنار عبارت Elements می‌بینید، بر روی آن کلیک کنید. با این کار ظاهر وب‌سایت از حالت دسکتاپ به حالت گوشی تغییر می‌کند. در حقیقت با اعمال این تغییر اینستاگرام فرض می‌کند که شما از طریق یک دستگاه هوشمند مانند تبلت و یا گوشی به آن متصل شده‌اید. اکنون برای آپلود عکس بر روی علامت دوربین کلیک کنید، عکس مورد نظر را از دسکتاپ خود انتخاب و آپلود نمایید.

بسیاری از کاربران مک هم  که از مرورگر سافاری استفاده می‌کنند، می‌توانند وارد قسمت Preferences مرورگر شوند. پس از آن به قسمت Advanced بروند و گزینه Show Develop menu in menu bar را انتخاب کنند. پس از آن با مرورگر سافاری وارد سایت اینستاگرام شوید، از طریق Develop menu، قسمت User Agent را بر روی iOS 10 — iPhone تنظیم کنید.

اکنون شما به راحتی می‌توانید در نسخه تحت وب اینستاگرام عکس‌های مورد نظر خود را اپلود و ارسال کنید.

با این تغییر جدید به امکان دسترسی و استفاده از سایر قابلیت‌های اینستاگرام در نسخه تحت وب می‌توانیم، امیدوار باشیم.

شما می‌توانید بسته آموزشی اینستاگرام را که حاوی ویدیو‌ها و مقالات آموزشی کلیه بخش‌های اینستاگرام است را از این لینک دریافت کنید.