پاول دورف ادعای همکاری با ایران برای مسدودسازی کانال‌های کاربران را تکذیب کرد

رفت و برگشت‌های اینترنتی بین پاول دورف، مدیر تلگرام و محمود واعظی، وزیر ارتباطات ادامه دارد.

محمود واعظی، وزیر ارتباطات اخیرا اعلام کرده است که کانال‌های مغایر با قوانین جمهوری اسلامی فیلتر خواهند شد. او همچنین در این‌باره توضیح داده است: «تاکنون نیز چندین فهرست از کانال‌های نامناسب که فعالیتی مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران داشته‌‌اند و از سوی وزارتخانه به شرکت تلگرام ارسال شده‌ بود،‌ مسدود شده‌اند.»

این در حالی است که برخی از کاربران ایرانی نیز طی هفته‌ گذشته خبر از مسدود شدن حساب‌هایشان در اپلیکیشن پیام‌رسان تلگرام داده‌اند.

کارشناسان تکی و برخی از کاربران اینترنتی این موضوع را با پاول دورف، در شبکه‌های اجتماعی پیگیری کرده‌اند و او تاکید کرده است که هیچ‌گونه همکاری با ایران برای مسدود‌سازی کانال‌ها و حساب‌های تلگرام نداشته است. او در پاسخ به سوال یکی از کاربران صریحا گفته است که تنها کانال‌های مربوط به گروه تروریستی داعش و همچنین پورنوگرافی مسدود می‌شوند.

 

مدیر تلگرام نه تنها هرگونه همکاری با دولت ایران را تکذیب کرده است بلکه به کاربران اطمینان خاطر داده است که اگر حسابی به دلیل فعال نبودن پاک شده است دلیل بر فیلتر شدن آن نیست.

ماجرای اپلیکیشن تلگرام به دلیل پرمخاطب بودن آن میان ایرانیان بسیار دنباله‌دار شده است. نیمه شهریور سال جاری نیز محمد حسین انتظاری، دبیر شورای عالی فضای مجازی اعلام کرد که میزبانی ۷۰ درصد اطلاعات کاربران ایرانی در خارج از کشور انجام می‌شود اما ۳۰ درصد آن در ایران صورت می‌گیرد. این موضوع صریحا از سوی پاول دورف، مدیر تلگرام تکذیب شد.