راه‌حل‌هایی برای مشکلات بارگذاری عکس و فیلم در تلگرام

اگر با مشکل عدم نمایش عکس و فیلم در تلگرام روبه‌رو هستید، این مطلب آموزشی را بخوانید.

تلگرام یکی از اپلیکیشن‌های پیام‌رسان محبوب در میان کاربران دنیای مجازی مخصوصا کاربران ایرانی است. کاربران در گروه‌ها و کانال‌های زیادی عضو هستند که روزانه به‌واسطه آن‌ها عکس‌ها و ویدیو‌های زیادی را دریافت می‌کنند. اما اخیرا برخی از کاربران با مشکلاتی در جهت بارگذاری و نمایش عکس و فیلم در تلگرام مواجه شده‌اند. در این مقاله آموزشی نکاتی را برای شما بیان می‌کنیم تا به حل شدن این مشکل کمک کنند.

یکی از مواردی که در ایجاد این مشکل نقش مهمی دارد، کش است. کش تلگرام می‌تواند نقش زیادی در مشکلات بارگذاری عکس‌ها و فیلم‌های تلگرام داشته باشد، چرا که حتی اگر شما تنظیماتی را اعمال کرده باشید تا عکس و ویدیو‌های دریافتی در حافظه دستگاه شما ذخیره نشود، باز این اطلاعات در قالب کش در حافظه گوشی شما ذخیره می‌شوند. اگر از کش تلگرام غافل بمانید، خواهید دید که حجم زیادی از حافظه را به خود اختصاص داده است. زمانی که حجم کش تلگرام زیاد شود، در سرعت این اپلیکیشن تاثیر منفی می‌گذارد و سرعت تلگرام پایین می‌آید. پس برای افزایش سرعت عملکرد تلگرام و حل مشکل بارگذاری عکس و ویدیو‌های دریافتی اقدام به حذف کش تلگرام کنید.

برای انجام این کار به قسمت تنظیمات اپلیکیشن تلگرام بروید، وارد بخش “Cache Setting” شوید و مدتی منتظر بمانید که فایل‌های کش شده را بر حسب مگابایت برای شما محاسبه کند و پس از اتمام این فرآیند، گزینه “Clear Cache” را انتخاب کنید. پس از آن از شما پرسیده می‌شود که تمایل به حذف کش کدام بخش را دارید ( ویدیو، عکس و یا فایل‌ها) و گزینه‌ آخر هم امکان حذف کش کلیه بخش‌ها را به شما می‌دهد.

پس برای افزایش سرعت عملکرد و رفع مشکل بارگذاری عکس و ویدیو در تلگرام، کش آن را حذف کنید.

مورد بعدی که در مشکلات بارگذاری عکس و ویدیو‌ها در تلگرام نقش به‌سزایی دارد، کمبود حافظه دستگاه شما است. وقتی حافظه دستگاه شما پر باشد، وقتی عکس و فیلم دریافت می‌کنید، دستگاه امکان دانلود و نمایش عکس و فیلم‌ها را به خاطر پر بودن حافظه ندارد. پر بودن حافظه امکان بارگذاری و نمایش ویدیو‌ها و عکس‌ها را به دستگاه نمی‌دهد. برای رفع این مشکل فضای حافظه دستگاه خود را کنترل کنید، و در صورت پر بودن، فایل‌ها و اپلیکیشن‌های غیرضروری را پاک کنید تا این مشکل تلگرام برای شما حل شود.

در آخر توصیه می‌کنیم که همیشه مطمئن باشید که از آخرین نسخه موجود تلگرام استفاده می‌کنید و مرتب آن را به‌روزرسانی می‌کنید.

این‌ها مواردی است که می‌تواند به شما برای حل مشکل عدم نمایش عکس‌ها و فیلم‌ها کمک کند، پس اگر با این مشکل روبه‌رو هستید، توصیه می‌کنیم به موارد ذکر شده دقت کنید و آن‌ها را اجرا کنید.

بسته آموزشی تلگرام را از این لینک دریافت کنید.