چگونه نمایش آنلاین در تلگرام را تنظیم کنیم؟

 تلگرام، یکی از اپلیکیشن‌های پیام‌رسان پرطرفدار در دنیاست. کاربران ایرانی زیادی هم از این اپلیکیشن پیام‌رسان استفاده می‌کنند و در کانال‌ها و گروه‌های مختلف زیادی عضو هستند و فعالیت دارند. در این مطلب آموزشی می‌خواهیم آموزش دهیم که چگونه تلگرام وضعیت آنلاین شما را تنها برای افراد خاصی می‌تواند نمایش دهد و یا کلا می‌توانید نمایش وضعیت آنلاین را مخفی کنید. در حقیقت شما می‌توانید تنظیم کنید که تنها افراد خاصی وضعیت آنلاین شما در تلگرام  ببینند و یا وضعیت آنلاین شما کلا مخفی بماند.

در حالت پیش‌فرض تلگرام، تاریخ و زمان آخرین زمانی که آنلاین بودید را نمایش می‌دهد، و وقتی شما آنلاین می‌شوید، وضعیت آنلاین را به کلیه افراد به عنوان وضعیت تلگرام شما نمایش می‌دهد. تلگرام قابلیتی را در اختیار شما قرار داده که می‌توتنید وضعیت خود را از دید کاربران مخفی کنید. تلگرام قابلیت دیگری رو هم در اختیار شما قرار داده که می‌توانید تنظیم کنید که تنها افراد خاصی بتوانند وضعیت آنلاین شما را ببینند و این وضعیت از دید سایر افراد مخفی نگه داشته شود.

برای انجام  این‌کار وارد قسمت تنظیمات “Settings” تلگرام شوید و سپس وارد “Privacy and Security” شوید. از قسمت “Privacy” وارد بخش “Last Seen” شوید.

 

در بخش “?Who can see your Last Seen time” سه گزینه موجود است:

“Every Body”: انتخاب این گزینه به این معنی است که همه‌ی افراد می‌توانند وضعیت آنلاین و آخرین حضور شما در تلگرام را ببینند.

“My Contacts”: انتخاب این گزینه به این معنی است که تنها مخاطبان شما (افرادی که شماره آن‌ها را ذخیره کردید) قادر به دیدن وضعیت آنلاین شما هستند.

“Nobody”: هیچکس قادر نخواهد بود که وضعیت آنلاین شما را مشاهده کند.

 

حالا از بین گزینه‌های بالا وقتی یکی رو انتخاب کردید توسط گزینه Never Share With می‌تونید استثناهایی هم تعریف کنید.

وارد بخش Never Share With شوید، لیست کسانی که نمی‌خواهید به هیچ‌عنوان از وضعیت انلاین شما با خبر شوند را وارد کنید.

برای مثال اگر در بخش اول Every Body را انتخاب کردید که یعنی همه از وضعیت آنلاین شما باخبر باشند، در بخش Never Share With می‌توانید مشخص کنید که اشخاص خاصی را که نمی‌خواهید وضعیت آنلاین شما را ببینند.

کاربران زیادی از ما سوال کردند که چگونه وضعیت آنلاینشان  Last Seen Recently شود؟

اگر بخواهید هیچ‌کس از وضعیت دقیق آنلاین شما با خبر نباشد و همیشه در تلگرام وضعیت شما Last Seen Recently نمایش داده شود، باید گزینه Nobody را انتخاب کنید.

 

 

نکته دیگر اگر شما وضعیت آنلاین خود را از دیگر مخفی نگه دارید یعنی به هیچ کس اجازه ندهید که از وضعیت آنلاین شما با خبر باشد و گزینه Nobody را انتخاب کنید در این صورت وضعیت آنلاین کسی هم برای شما نشان داده نمی‌شود. در حقیقت زمان آنلاین بودن سایر کاربران هم برای شما به صورت دقیق نشان داده نمی‌شود و به صورت تقریبی است.

پس اگر نگران نمایش زمان دقیق آنلاین بودن خود در تلگرام هستید و یا می‌خواهید تنظیم کنید این اطلاعات برای کدام کاربر نمایش داده شود، از طریق تنظیماتی که گفته شد این تنظیمات را اعمال کنید.