Search

استفاده از چت‌بات Meta AI در اینستاگرام 

اینستاگرام به‌تازگی ویژگی جدید و جذابی به نام چت‌بات متا (Meta AI) را در اختیار برخی از کاربران گذاشته است که با آن امکان مکالمه مستقیم با هوش مصنوعی متا، درون‌ برنامه را فراهم می‌کند.

 در این مقاله به بررسی این قابلیت و نحوه استفاده از آن می‌پردازیم. 

این قابلیت اینستاگرام فعلا در کشورهای محدودی قابل استفاده است و تنها از زبان انگلیسی پشتیبانی می‌کند. این چت‌بات هوش مصنوعی، نسل جدیدی است که با استفاده از مدل زبانی بزرگ(Llama 2 (Meta AI 2 اجرا می‌شود و قادر به درک پرسش‌های پیچیده کاربران و پاسخ‌ با اطلاعات در زمان واقعی و به زبان ساده است.

برای استفاده از این قابلیت می‌توانید در تب سرچ اپ اینستاگرام بروید. متوجه تغییرات و اضافه شدن ایکون چت‌بات متا در فیلد سرچ یا جستجو می‌شوید. در آن قسمت می‌توانید روی آیکون چت‌بات متا بزنید و به صفحه چت با چت‌بات متا بروید و در آن قسمت سوالات و درخواست‌های خود را از این چت‌بات بپرسید و جواب‌های مناسب و کامل دریافت کنید. همچنین می‌توانید در همان قسمت سرچ سوال و یا درخواست خود را مطرح کنید و بر روی علامت ارسال بزنید. 

این چت‌بات تنها به سوالات شما پاسخ نمی‌دهد بلکه برای شما تصویر هم می‌سازد. کافی است کنار درخواست خود کلمه Image/ را تایپ کنید. 

توسعه‌دهندگان اینستاگرام همچنان به بهبود عملکرد‌های موجود مخصوصا ویژگی‌های مبتنی بر هوش مصنوعی در تلاش هستند.