قابلیت «تصویر در تصویر» در واتس‌اپ

تواناتک: واتس‌اپ یکی از اپلیکیشن‌های ارتباطی امن برای برقراری تماس‌های صوتی و ویدیویی و ارسال پیام و محتوای مختلف است. کاربران زیادی در گروه‌های این پیام‌رسان عضویت و فعالیت دارند و روزانه محتوای مختلفی را برای یکدیگر ارسال می‌کنند. در این مقاله به بررسی قابلیت تصویر در تصویر یا PiP این اپلیکیشن می‌پردازیم.

قابلیت تصویر در تصویر یا PiP به کاربران اجازه می‌دهد ویدیو‌های دریافتی از اپ‌های دیگر را فقط با یک کلیک و بدون نیاز به رفتن به اپلیکیشنی که ویدیو در آن اپلود شده است، در یک پنجره کوچک مشاهده کنند.

پیش از این وقتی کسی در واتس‌اپ ویدیویی را از یک اپلیکیشن دیگر مثل یوتیوب برای شما ارسال می‌کرد اگر روی آن می‌زدید از اپلیکیشن واتس‌اپ خارج می‌شدید و آن ویدیو در همان یوتیوب برایتان باز می‌شد. این خارج‌شدن و بازشدن اپلیکیشن جدید برای بسیاری از کاربران اذیت‌کننده بود. اکنون در آخرین نسخه واتس‌اپ قابلیت PiP یا تصویر در تصویر در اختیار شما قرار گرفته است.

با اضافه‌شدن قابلیت PiP، می‌توانید ویدیو‌های دریافتی از فیس‌بوک، اینستاگرام، یوتیوب و سایر سرویس‌ها را در خود اپلیکیشن واتس‌اپ مشاهده کنید.

برای استفاده از این قابلیت کافی است روی لینک ویدیویی که دریافت کرده‌اید بزنید تا پنجره‌ای برای شما باز و ویدیو برایتان نمایش داده شود. پس دیگر نیازی به خارج‌شدن از واتس‌اپ و رفتن به اپلیکیشن دیگر نیست.

برای استفاده از این قابلیت حتما باید اپلیکیشن واتس‌اپ خود را به‌روز کنید.

سازندگان و توسعه‌دهندگان واتس‌اپ در تلاش هستند با اضافه‌کردن قابلیت‌های کاربردی آن بر محبوبیتش بیفزایند و توجه کاربران را به آن جلب کنند.

ویدیو واتس‌اپ و تنظیمات آن را ببینید.