فیسبوک به دنبال تولید عینک‌های هوشمند است

Tavaana Tech

تواناتک_ کمپانی فیسبوک این روزها به دنبال دستیابی به پیشرفته‌ترین فناوری عینک‌های هوشمند است تا در آینده نه چندان دور از طریق این عینک‌ها اشیای مجازی را در دنیای واقعی ببینید.

سه عضو از بخش تحقیقات پیشرفته کمپانی فیسبوک در شرکت "Oculus" که زیر مجموعه فیسبوک است و  مستقیما بر روی محصولات دنیای مجازی کار می‌کنند درخواست ثبت اختراع "نمایش بر روی مجاری چشمی و اسکنر دو بعدی" را دادند.

در این صفحه نمایش ممکن است دیدگاه‌های یک محیط واقعی در دنیای عناصر را به وسیله کامپیوتر تقویت شود و ممکن است تصاویری را به چشم یک کاربر ارائه دهد.

مارک زوکربرگ مدیرعامل فیسبوک معتقد است که واقعیت مجازی و واقعیت افزوده شده یک پلت‌فرم محاسباتی است که می‌تواند در آینده جایگزین گوشی‌های هوشمند و همچنین رایانه‌ها باشد.

فیسبوک شرکت "Oculus" را سه سال پیش به قیمت دو میلیارد دلار خریداری کرد و این چهره شناخته شده دنیا قصد دارد با هزینه میلیاردها دلار دیگر در مسیر توسعه تکنولوژی گام بردارد.

یکی از موارد درخواست ثبت اختراع این شرکت برخلاف موارد مشابه که پیشتر ثبت شده است، نمایش تصاویر بر چشم کاربران بجای روش سنتی آن که بر روی اشیا بوده است. همچنین این عینک هوشمند قادر است، تصاویر و ویدئوها را در بلندگوها و یا هدفون متصل کند تا در پخش صدا هیچ مشکلی پیش نیاید.

با وجود این خلاقیت‌ها کاربران باید صبر کنند و به گفته مایکل آبراش یکی از دانشمندان ارشد "Oculus" باید تا سال ۲۰۲۲ جهت تولید آن صبر کرد.

به گفته این دانشمند ارشد یکی از شرکت‌های زیرمجموعه فیسبوک «بین ۲۰ تا ۳۰ سال دیگر به جای حمل اسمارت فون‌های شیک در همه جا، ما عینک‌های شیک می‌پوشیم.»

 

منبع : businessinsider