ارسال پیام هنگام قطعی اینترنت با Jami

تواناتک: با قطعی اینترنت ادامه ارتباطات بسیار دشوار می‌شود؛ به این دلیل که کاربران به هیچ پیام‌رسانی دسترسی نخواهند داشت. اما اپلیکیشن‌هایی هم هستند که به شما امکان می‌دهند بدون اینترنت، با دیگران ارتباط برقرار کنید. یکی از این اپلیکیشن‌ها jami نام دارد که در ادامه به معرفی آن می‌پردازیم. 

اپلیکیشن jami، پیام‌رسان آفلاینی است که در زمان قطعی اینترنت به شما امکان ارسال پیام به مخاطبان‌تان را می‌دهد. در حقیقت با این ابزار شما از طریق شبکه محلی امکان ارسال پیام را خواهید داشت. 

اپلیکیشن jami، امن است؛ چرا که به صورت کلی اطلاعات را رمزگذاری می‌کند و به هیچ‌ عنوان اطلاعات کاربران را با شرکت‌ها یا موسسه‌های دیگر به اشتراک نمی‌گذارد. 

این اپلیکیشن از طریق «شبکه همتا به همتا» (Peer-to-Peer) امکان برقراری ارتباط شما را در هنگام قطعی اینترنت فراهم می‌کند. در حقیقت از ساختار غیرمتمرکزی که بر پایه شبکه‌های توزیع‌شده است، استفاده می‌کند و در این حالت هیچ سروری در کار نخواهد بود. 

این اپلیکیشن در سیستم‌های عامل ویندوز، اندروید، مک‌.او‌.اس، آی‌.او‌.اس و لینوکس قابل استفاده است. 

برای استفاده از این ابزار ابتدا به سایت رسمی آن بروید و نسخه مورد نظر را دانلود و نصب کنید. پس از آن از شما خواسته می‌شود برای حساب خود یک نام کاربری و رمز عبور انتخاب کنید. با انتخاب این موارد امکان استفاده از این ابزار به شما داده می‌شود. 

ما به شما توصیه می‌کنیم حالا  که به اینترنت دسترسی دارید، این اپ را نصب کنید و در دستگاه خود راه‌اندازی کنید که اگر اینترنت قطع شد، راه‌های ارتباطی خود با دوستان و اطرافیان‌تان را از دست ندهید.