اپلیکیشن جدید سامسونگ برای دور نگه داشتن مانیتور از چهره کودکان

 سامسونگ اپلیکیشنی به نام "Safety Screen" ساخته است که به کودکان کمک می‌کند مانیتور را در فاصله مناسبی از چهره و چشم‌هایشان نگه دارند.

دانلود و نصب این اپلیکیشن رایگان است و برای کاربران اندروید در دسترس است. این برنامه از نرم‌افزار تشخیص چهره استفاده می‌کند و زمانی که کودک تبلت یا گوشی موبایل را به چشم‌هایش نزدیک می‌کند به وی اخطار می‌دهد.

در حالی که بیشتر کودکان رابطه خوبی با برنامه‌ها ندارند انیمیشن کودکانه‌ای که بر روی صفحه ظاهر می‌شود علامت اخطاری است که مانتیور به زودی خاموش می‌شود. زمانی که مانیتور از چهره کودک دور می‌شود صفحه دوباره روشن می‌شود. فاصله مناسب برای قرار گرفتن مانیتور ۲۵ سانتی‌متر از چشم و صورت است.

این اپلیکیشن به والدین امکان می‌دهد که رمز ورودی روی آن نصب کنند تا کودکان امکان غیرفعال کردن برنامه وجود نداشته باشد.

طارق صباغ مسئول بخش فناوری و موبایل سامسونگ توضیحاتی درباره این برنامه ارائه داده است و اعلام کرده است امید می‌رود این برنامه روی بسیاری از دستگاه‌های موبایل نصب شود.

قرار است نسخه iOS این اپلیکیشن هم به زودی ساخته شود.

نزدیکی بیش از حد به مانیتور مشکلات زیادی برای بینایی کودکان ایجاد می‌کند. براساس شورای بینایی میزان کم‌بینایی به خاطر عوامل محیطی در حال افزایش است. یکی از دلایل اصلی این موضوع استفاده زیاد از تبلت‌ها و تلفن‌های همراه و پایین آمدن مواجهه با نور طبیعی به خاطر کمبود فعالیت‌های بیرون خانه است.

اپلیکیشن جدید توسط کارکنان سامسونگ در امارات ساخته شده است و طی مدت دو هفته از آغاز به کار ۱۶ هزار بار دانلود شده است.