پخش زنده ویدیو برای همه کاربران به اپلیکیشن فیس‌بوک آمد

فیس‌بوک استفاده از ویدیو زنده را برای همه کاربران امکان‌پذیر کرد. به نظر می‌رسد این شبکه اجتماعی اعتقادی قوی به آینده مثبت ویدیو‌ و کارکرد آن دارد. بنابراین همه کاربران می‌توانند در اپلیکیشن موبایلی در بخش ویدیو گزینه Live Video را انتخاب کنند و به طور زنده با دوستان و کاربران دیگر تماس داشته باشند. برای این کار نیازی به مراجعه به مسنجر فیس‌بوک هم وجود ندارد.

این ویدیوها و پخش زنده قابل پخش برای گروه‌ها و افرادی غیر از دوستان است. می‌توان در رویدادها و برنامه‌های مختلف به بحث و گفتگو با مخاطبان هم پرداخت. ایده اصلی این است که امکانی برای پرسش و پاسخ زنده با دیگران برای همه فراهم شود و افرادی که علاقمند هستند به تماشای آن مشغول شوند.

 

این اقدام فیس‌بوک فراتر از پلی‌بوک "Periscope" یا پخش زنده اپلیکیشن توییتر است. چرا که کاربران می‌توانند شخصا دوستانشان را به تماشای ویدیو دعوت کنند و دکمه "invite" را فشار دهند. مثلا اگر شخصی را دعوت به تماشای ویدیو می‌کنید و او آن صفحه را (مثلا صفحه فیس‌بوک تواناتک را در نظر بگیرید) لایک نکرده باشد، نوتیفکیشنی برایشان ارسال می‌شود. همچنین می‌توانید دریافت نوتیفیکیشن برای ویدیو زنده از طرف برخی از افراد یا صفحات را متوقف کنید.

کاربران امکان ویرایش این ویدیوها را هم دارند مثلا می‌توانند آن‌ها را با فیلتر سیاه و سفید پخش کنند. همچنین به‌زودی امکان حرکت روی ویدیوها مثل عکس‌های اسنپ‌چت فعال خواهد شد.  

تماشاگران ویدیوها هم می‌توانند کامنت بگذارند، از ایموجی‌ها استفاده کنند. کامنت‌هایی که بعد از پخش ویدیو زنده نیز گذاشته می‌شوند قابل خواندن هستند.  

تصمیم فیس‌بوک برای اختصاص دادن دکمه‌ای جداگانه در اپلیکیشن آن قابل توجه است و نشان دهنده سرمایه‌گذاری زیاد این اپلیکیشن بر روی امکان جدید است. امکان پخش زنده پیش از این برای ستاره‌ها فعال شده بود و پس از آن برای باقی اپلیکیشن‌های موبایلی فیس‌بوک فعال شد. مارک زوکربرگ نیز تاکید زیادی روی این امکان دارد. پس برای پخش زنده گزینه "GO LIVE" را در بالای اپلیکیشن فیس‌بوک فعال کنید و در زیر دکمه آن می‌توانید ویدیوهای زنده دیگر را که دوستانتان ساخته‌اند ببینید. پس منتظر آپدیت جدید فیس‌بوک در گوشی‌های اندرویدی و آیفون باشید.